Влажен бран кон Македонија

0
413

Во наредните денови ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со повремени локални врнежи од дожд. В четврток  кон крајот на денот нашето подрачје ќе подпадне под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитернот од која се очекваат обилни врнежи од дожд проследени со грмежи, засилен ветер и појава на град.