Влегле на час и го тепале

0
2314

СВР Битола поднесе кривична пријава против двајца 15-годишни и еден 16-годишен малолетник, сите од Битола,  поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “насилство“.  На 16.03.2017 година околу 17.00 часот, во СОУ Таки Даскалот“ во Битола, додека еден 15-годишник бил на час, кон крајот на часот во училницата влегле пријавените и започнале расправија со истиот.  Професорката се обидела да ги извади од училницата, но пријавените успеале да се оттргнат од професорката, скокнале преку клупите и со тупаници го удирале во пределот на главата и стомакот. На тој начин на оштетениот му нанеле телесни повреди констатирани во Клиничка Болница Битола.

фото: архива