Во Битола денеска до 13 степени

0
399

Во Македонија утрово преовладува сончево време со мала до умререна облачност. Дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец, особено на планините и на повисоките места.

Најстудено беше во Берово каде се измерени минус 3 степени Целзиусови. Минус два степени се измерени во Струмица, 0 во Битола и Дебар, 1 во Охрид Куманово, Претор и Скопје, 2 во Штип, Прилеп, Маврово, 3 во Гевгелија, 4 во Крушево,а  5 во Виница.

Според метеоролозите времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе биде пооблачно од вчера.