Во Битола до 29 степени

0
684

Според најавата на метео-алармот од Управата за хидрометеоролошки работи, денеска и во следните два дена целата територија на државата ќе биде зафатена со температури повисоки од вообичаените за овој период од годината и ќе се движат во интервалот од 25 – 32 степени.

Денеска во Битола и околината сончево и топло време. Дневната температура до 29 степени.