Во Битола Јамаха се судрила со Голф, едно лице тешко повредено

0
2496

На 20.09.2016 година во 14,25 часот во Битола на крстосницата од ул.„Партизанска“ и ул.„Климент Охридски“, случена е сообраќајна незгода помеѓу моторцикл „Јамаха“ со бугарски регистерски ознаки управувано од З.А.(34) од Битола и ПМВ„Фолксваген Голф“ со битолски регистерски ознаки управувано од К.М.(34) Битола. Во незгодата З.А. се здобил со тешки телесни повреди (животно загрозувачки) и бил хоспитализиран во КБ-Битола. Увид на местото на настанот извршиле ОЈО и увидна екипа од СВР-Битола. Се работи на целосно расчистување на случајот.