Во битолско загина 17 годишно девојче

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 26.07.2015 година во 03,25 часот во ПС-Битола било пријавено дека во с.Долно Српци, во близина на фудбалското игралиште била пронајдена 17 годишна девојка од с.Долно Српци, која била падната покрај асвалтниот пат без знаци на живот.  Во нејзина близина се наоѓал паднат моторцикл “Скутер“ со битолски регистарски ознаки . Смртта била констатирана од екипа на ИМП.       Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Share.