Во Бразил убиен новинар за време на радио емисија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Бразилски новинар и радио водител познат по антикорупциска кампања, убиен бил за време на емисија, соопшти полицијата додавајќи дека сметаат оти убиството е политички мотивирано.

Новинарот Глејдсон Карваљо бил убиен со пет куршуми додека ја водел својата емисија на радио станица во Бразилија. Безбедносните сили го идентификувале осомничениот и трагаат по него.

Share.