Во Краков и Тера и навивачи од Битола

0
706

Машката ракометна репрезентација на Македонија стартуваше со пораз од Франција со 23-30 (12-12) на Европското првенство (ЕП) кое денеска почна во Полска. Македонија е во групата А, каде што се уште и Полска и Србија. Во Полска отпатуваа и голем број навивачи од Македонија да ја бодрат репрезентацијата. Тера телевизија и ова европско првенство ќе го покрива со извештаите на Зоран Мишевски од Полска во емисијата посветена на Европското во ракомет, а во студиото на Тера Стефче Стефановски, секој ден од 16:20 часот.

12565462_10208369851513029_1724231737308351788_n

10314619_10208369851593031_7496103675751944870_n

11236464_10205351584577883_5779893031936403210_n

12418005_10205351582937842_5730104297109142225_n

12548971_10205351583537857_4285491744836305228_n

12512516_10205351582737837_6908920475386636066_n

 

12507351_1514298405532430_5384087670461664543_n

12507505_1094905163873624_3765404798715291588_n