Во прекин сообраќајот на граничниот премин Меџитлија

0
536

Поради штрајк на грчките земјоделци од девет часот утринава во целосен прекин е сообраќајот за влез и излез од Македонија на граничниот премин „Меџитлија“, соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) врз основа на информација  од МВР.