Во стампедо загинаа 15 луѓе

0
302

Во стампедо на патници на железнички мост во Мумбај утрово загинаа најмалку 15 луѓе.

Стампедото се случи за време на утринската сообраќајна гужва. Причината се уште не е позната.

Индиските власти соопштија дека е можно бројот на починати да расте, бидејќи петмина патници се со тешки телесни повреди.