Во стан пронајден мртов со греалка над него

0
1110

На 27.03.2016 година во 21.00 часот во СВР Битола З.В. пријавил дека во стан на улица Васко Карангелевски бил пронајден починат С.К. (68) . Починатиот живеел сам и боледувал од карцином на грлото. Бил пронајден во дневната соба со греалка која била над него и од која имал изгореници.  Доктор од Итна медицинска помош констатирал смрт. Увид извршила екипа од СВР Битола, а јавен обвинител не наредил обдукција