Во уривање на касарна на Сибир загинаа 18 руски војници

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Осумнаесет руски војници загинале откако се урнала нивната касарна во близина на градот Омск во Сибир, соопшти руското Министерство за одбрана, наведувајќи дека 19 војници биле хоспитализирани. Од под урнатините се извлечени 37 војници од кои 18 починале”, изјави портпаролот на министерството Игор Конашенков, додавајќи дека спасувачките екипи во моментов биле во потрага по уште пет војници, кои се водат за исчезнати.

Share.