Вооружен напад во Бодрум, загина едно лице

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Маскиран маж денеска извршил напад во Бодрум отворејќи оган во хотел во близина на летувалиште. При нападот убиено е едно лице, а двајца се повредени.

Нападот во Бодрум се случил додека граѓаните се одмарале во градината во еден хотел во реонот Датча, на југозападот на Турција.

Се уште нема информации дали се работи за терористички напад, а полицијата трага по напаѓачот.

Изминатиов период неколку напади во Турција.

Share.