Воз прегази жена кај железничката станица во Прилеп

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 19.07.2015 година, околу 23,10 часот на железничката станица во Прилеп  случена е железничка незгода во која патничкиот воз кој се движел на релација Велес-Битола удрил во засега непознато женско лице, кое починало на лице место. Од страна на ПС Прилеп излезено е на местото на настанот и извршен е увид и се преземаат мерки за утврдување на идентитетот на починатото лице како и целосно расчистување на случајот.

Share.