Воз разнесе двокатен автобус во Бангкок, три лица загинаа

0
501

Воз разнесе двокатен автобус. Светските медиуми го пренесуваат ова вознемирувачко видео од страшната сообраќајна несреќа во Тајланд, во која што најмалку тројца туристи загинаа, а десетина се повредени.

Британски „Индепендент“ пак пишува дека дури 30 лица се повредени во несреќата во која што воз разнесе двокатен автобус.

Несреќата се случила на железнички премин во Након Чаиси, источно од Банкок.