ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Како напаѓачите се разнесуваат со експлозив

0
1326

На социјалните мрежи кружат разни снимки од терористичкиот напад изминатата ноќ на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул.

На снимка може да се види експлозија, напаѓачи кои се разнесуваат, луѓе кои панично трчаат и паѓааат, а потоа и ранетите се обидуваат да избегаат.

Еден видео покажува повреден напаѓач кој бега откако бил застрелан од полицаец. Кога забележал дека е обвиен со бомба, полицаец почнува да бега заедно со другите патници кои биле на местото на експлозијата. Кратко потоа, напаѓачот врискајќи експлодира.