Времето денеска

0
272

Времето денеска ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната 19 до 28 степени.

Во Битола до 25 степени.