Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност

0
286

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во претпладневните часови по котлините ќе има појава на ниска облачност и на слаба магла.

Утринската температура ќе се движи од минус 5 Целзиусови степени до нула, а дневната од 8 до 15 степени.

Во Битола се очекува слично време со температура до 14 Целзиуосви степени.