Времето денеска сончево и топло

0
276

Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер.
Утринските температури од 3 до 9, а дневните од 23 до 28 степени.
Периодот на стабилно, суво и топло време со позитивни утрински температури ќе продолжи и понатаму. Максималните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината. В понеделник ќе има зголемување на облачноста и локални врнежи од дожд, а температурата ќе биде во опаѓање. Ќе дува умерен до засилен ветерод северен правец.