Втор протрест пред зградата на Груевски

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Преку бука и галама од тенџериња и тапани, граѓаните денеска повторно застанаа пред домот на премиерот Никола Груевски барајќи негова оставка.

Активистот за човекови права, Џељо Хоџиќ пред граѓаните кои попладнево протестираа порача дека рече дека Груевски ја приватизарал државата и ја ставил под контрола на својата партија и на својата фамилија.
На протестот беа пуштени и неколку аудио-снимки кои ги обелодени досега лидерот на опозицијата, Зоран Заев.
Share.