За осомничените од „ТНТ“ нема мерка на претпазливост

0
651

Судија на претходна постапка донесе решение со кое го одби како неоснован предлогот на СЈО за определување мерки за претпазливост за лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, бившиот министер Миле Јанакиески и градоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски, кои се осомничени од СЈО во предметот „ТНТ“ за рушењето на „Космос“

„Во рок од 24 часа СЈО има право да поднесе жалба до Кривичниот совет при Основен суд Скопје 1 – Скопје“, стои во соопштението на Основниот суд Скопје 1.