За тренди чекор со Adams shoes

0
478

Зимата е на прагот, а ниските температури нè принудуваат што подобро да ги заштитуваме стапалата од ветровитото и влажно време. Новите трендови на прво место се практични, затоа што предлагаат обувки во кои вреди да инвестирате и кои ќе сакате да ги задржите долги години во плакарот.

Во Адамс шуз, пристигнаа најновите колекции на обувки за зима 2015/2016.

Тука се пред се високите чизми до или над колена од колекцијата на Адамс, получизмите се на второ место во избор на повеќе бои од колекцијата на Крио и Марила.

За поудобен чекор тука се класичните ниски обувки од колекцијата на Адамс, потоа моделите со анатомска основа изработени од кожа.

Елегантните обувки никгаш не излегуваат од мода. Тука се оние со висока потпетица, оние до глужд, елегантните балетанки, обувките со блага платформа .

Да не ги заборавиме мартинките, оксфордките.

Во Адамс сеуште ги има колекциите на гумени чизми идеални за дождливите денови.

За најмладите во Адамс Шуз ќе ги пронајдете детските чизмички а за мажите кои негуваат добар стил, тука се колекциите на стоперките, класичните, получизмите и слично.

Во Адамс шуз, очекуваат уште неколку колекции на зимски чизми.

Цела богата палета на обувки е надополнета со различните модели на ташни.

Обувките итекако го надополнуваат целосниот стајлинг а најдобрите модели ги има само во Адамс Шуз.