„За заедничка Македонија“ најавува масовен протест утре

0
552

Во пресрет на доаѓањето на претседателот на Европскиот совет Доналд Туск, граѓанската иницијатива најавува масовен собир .

Маршот ќе почне од 17 часот од пред Влада и ќе продолжи се до зградата на Европската унија.

Туск доаѓа во Скопје за да се сретне со шефот на државата. Засега не е познато дали ќе има средби и со лидерите на партиите.

http://faktor.mk