„Zabranjeno Pušenje“ на Битола отворен град

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Фестивалот „Битола отворен град 2017“ во организација на Младинскиот културен центар Битола  го најавува концертот на легендарната група „Zabranjeno Pušenje“ на Широк сокак во Битола.

„Conquering Lion“ се вториот бенд кој ќе настапи во живо на големата сцена во Битола.

Настанот е на 28 јуни со почеток во 21 часот.

Share.