Заев со раскрвавена глава

0
2738

Лидерот на СДСМ Зоран Заев е со раскрвавена глава откако демонстрантите од „За заедничка Македонија“ влегоа во прес-центарот кадешто се пратениците од мнозинството и новинарите.

Демонстранти има и во главната сала на Собранието по изборот на Талат Џафери од ДУИ за нов претседател во Собранието.