Загина пешак во сообраќајка во Битола

0
4664

Околу 19:30 часот патничко моторно возило Мерцедес со грчки регистарски ознаки управуван од грчки државјанин удри во пешак на улицата Македонски Гемиџии кај населбата Боримечка во Битола.

Од ударот на лице место починала 67 годишна битолчанка.

Смртта ја констатирала екипа на Брзата помош, а на лице место излезе јавен обвинител и увидна екипа од битолската полиција.