Загина тракторист во прилепско

0
453

На 16.10.2017 година околу 07,30 часот во атар на с.Дреновци-прилепско, Р.Б. (35) од истото село, управувајќи трактор на планински терен се превртел, по што истиот починал на самото место, а неговиот брат П.Б. (27) кој исто така се превезувал на тракторот се здобил со тешки телесни повреди (фрактура на десна нога и подколеница). Братот на починатиот се јавил кај соселани да побара помош, кои по пристигнувањето го извадиле телото на починатиот кое било пригмечено под тракторот и со приколка го пренеле телото на место викано „Скапец“, каде од страна на медицинско лице била констатирана смрт. Од страна на увидна екипа од ПС Прилеп било излезено на местото на настанот и бил извршен увид.