Загина жена на патот Прилеп-Битола

0
1005

Жена на возраст од 66 години загина, а едно лице е повредено е епилогот на тешката сообраќајна несреќа што вчера попладне се случи на патот Прилеп-Битола, во близина на клучката кај селото Лагово.

Несреќата се случила кога се судриле мотоцикл и автомобил „пасат“. Настраданите лица биле од мотоциклот – загинатата била сопатничка, а повреденото лице управувало со мотоциклот.