Земјотрес ја погоди Италија

0
395

Земјотрес со јачина од 3,6 степени вечерва го погоди популарно туристичко место Казамичола,близу вулканот Ичија во Италија.

Земјотресот бил во 21 часот по локално време, на 10 километри длабочина, во близина на Неапол. Според досегашните информации една жена загинала, соопшти градоначалникот Џузепе Силвители, а се смета дека голем број се повредени.