Земјотрес кај Косел со јачина од 3.1 степен според Рихтер

0
550

Вечерва во 19:11 минути е регистриран нов земјотрес во охридско-преспанскиот регион со јачина од 3.1 степен според Рихтеровата скала.

Епицентарот на земјотресот бил на 4 километри јужно од Косел и на 5 километри североисточно од Охрид.