Земјотрес од 6 степени по Рихтер го погоди Чиле

0
436

Земјотрес со јачина од 6 степени по Рихтер беше регистриран вчера во чилеанскиот регион Тарапака, соопшти Националниот сеизмолошки центар при Чилеанскиот универзитет, пренесоа агенциите.

Податоците на сеизмолозите покажуваат дека потресите засегнале 12 населени места во регионот, но не се соопштува за жртви и материјални штети.