Земјотрес од 6 степени по Рихтер во Иран

0
327

Земјотрес од 6 степени по Рихтер беше регистриран во Иран, објавија од Европскиот сеизмолошки центар. Земјотресот бил на 2 километри длабочина.Земјотресот се случил околу 10:40 часот по локално време.Има и неколку секундарни, помали земјотреси.