Земјотрес со јачина од 5,5 степени ja погоди Австралија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Земјотрес со јачина од 5,5 степени ја погоди Австралија, соопшти Американскиот геолошки институт.

Епицентарот на земјотресот не бил далеку од австралискиот остров Макари, на длабочина од 10 километри.

Засега нема податоци за жртви или можна материјална штета.

Share.