Земјотрес во Битола

0
2061

Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтер во 11:55 минути ја погоди Битола.

Според Европскиот медитерански сеизмолошки центар епицентарот на земјотресот бил на 3 километри северно од Битола и на длабочина од 2 километри.

Земјотресот беше почувствуван и во пониските објекти во Битола.