Земјотрес во Романија

0
455

Земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во Вранча, североисточна Романија. Според романскиот Национален институт за геофизика епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 132,5 километри.

Во понеделникот во Вранча беа регистрирани четри слаби земјотреси.