Железничка несреќа во Полска

0
337

При судар на патнички и товарен воз во северна Полска повредени се 21 лице.

Националната противпожарна служба соопшти дека нема загинати, а меѓу повредените се и четири деца.

Истрагата за причините за железничката несреќа е во тек.