Зидан и Мурињо ги открија адутите

0
798

Зинедин Зидан и Жозе Мурињо ги одредија стартните состави за Суперкупот на Европа, најголемата ѕвезда Кристијано Роналдо, натпреварот ќе го почне од клупата за резерви.

Стартни состави на Суперкупот на Европа:

Реал Мадрид: Навас, Карвахал, Рамос, Варан, Марсело, Касемиро, Модриќ, Крос, Иско, Бејл Бензема

Манчестер јунајтед: Де Геа, Валенсија, Линделоф, Смолинг, Дармијан, Матиќ, Андер Ерера, Погба, Мхитарјан, Лингард, Лукаку.

www.mkd.mk