Зврлевски не кажа дали ќе поднесе оставка

0
436

Jавниот обвинител Марко Зврлевски денеска пред влезот на зградата ги избегна медиумите за да не одговори на прашањето, дали планира да поднесе оставка, откако премиерот Зоран Заев два пати го прозва и од вчера владата отпочна постапка за негово разрешување, пренесе Макфакс.