Попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето денеска променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, а од пладне и попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите се очекува да бидат поинтензивни во форма на невреме со можна појава на град. Утринските температури од 8 до 16, а дневните од 22 до 28 степени.

Во вторник и среда ќе биде малку посвежо со повремени врнежи од дожд претежно во попладневните часови, а условите за нестабилност ќе бидат помали.

Share.