Мода

NoWasteMK, годинешниот проект на Модниот викенд Скопје

Модниот Викенд Скопје во соработка со Македонската Модна Асоцијација креира нова иднина за модата и свежи перспективи под темата „NoWasteMK“. Експеримент со биоразградливи хулахопки, обоени со еко боја од кора од грозје, колекција накит создадена од е-отпад и избор на брендови кои ја отелотворуваат разновидноста на македонското одговорно творештво. Под слоганот „Beyond the Fields”, од ПОВЕЌЕ…

Beyond the Fields, 24-то издание на Модниот викенд

Дваесет и четвртата сезона на најголемото модно случување во земјата, овојпат e во знакот на мултимедијалниот проект #NоWаsteMК, со богата тридневна програма што ќе се реализира од 1-ви до 3-ти октомври, и тоа на три различни македонски локации. Под слоганот „Beyond the Fields”, есенскoто издание на Модниот Викенд ќе се одржи во Битола, Скопје и ПОВЕЌЕ…

Меган Маркл кај Опра Винфри заблеска во Армани фустан

Интервјуто на Принцот Хари и Меган Маркл во шоуто на Опра Винфри привлече огромно внимание насекаде околу светот поради контроверзните, искрени и интимни изјави. Но, ова беше и првиот пат оваа двојка да се појави заедно на телевизија откако се откажаа од нивните кралски титули и должности како Војвода и Војвотка од Сасекс и откако ПОВЕЌЕ…

Како да носите костум како вистинска ѕвезда

Ако мислите дека костумите се добри за носење само за досадни бизнис состаноци, тогаш многу грешите и пропуштате еден куп забавни и стилски модни комбинации во кои би уживале. Не верувате? Тогаш погледнете ги познатите личности Алекса Чанг, Ема Вотсон, Блејк Лајвли, Оливиа Палермо и Кара Делавајн. Овие познати ѕвезди носат костуми скоро секојдневно и ПОВЕЌЕ…

Стилот на Ариана Гранде по кој е препознатлива

Ариана Гранде ја започна својата кариера како актерка на ТВ каналот Никелодеон, а сега на 24 годишна возраст таа е мега ѕвезда која продуцира платиниумски албуми кои ги распродава насекаде околу светот.  Но, секако пејачката и актерската кариера не се единствените квалитети на Ариана Гранде. Оваа ѕвезда разви свој препознатлив и уникатен моден стил со ПОВЕЌЕ…