Мода

Меган Маркл кај Опра Винфри заблеска во Армани фустан

Интервјуто на Принцот Хари и Меган Маркл во шоуто на Опра Винфри привлече огромно внимание насекаде околу светот поради контроверзните, искрени и интимни изјави. Но, ова беше и првиот пат оваа двојка да се појави заедно на телевизија откако се откажаа од нивните кралски титули и должности како Војвода и Војвотка од Сасекс и откако ПОВЕЌЕ…

Како да носите костум како вистинска ѕвезда

Ако мислите дека костумите се добри за носење само за досадни бизнис состаноци, тогаш многу грешите и пропуштате еден куп забавни и стилски модни комбинации во кои би уживале. Не верувате? Тогаш погледнете ги познатите личности Алекса Чанг, Ема Вотсон, Блејк Лајвли, Оливиа Палермо и Кара Делавајн. Овие познати ѕвезди носат костуми скоро секојдневно и ПОВЕЌЕ…

Стилот на Ариана Гранде по кој е препознатлива

Ариана Гранде ја започна својата кариера како актерка на ТВ каналот Никелодеон, а сега на 24 годишна возраст таа е мега ѕвезда која продуцира платиниумски албуми кои ги распродава насекаде околу светот.  Но, секако пејачката и актерската кариера не се единствените квалитети на Ариана Гранде. Оваа ѕвезда разви свој препознатлив и уникатен моден стил со ПОВЕЌЕ…

Екстравагантниот стил на Ники Минаж

Таа се вбројува во една од најхрабрите жени во музичката индустрија а исто така и знае добро да се облекува. Од појавувањата на Мет Гала па се до секојдневните обични стилски варијанти, има многу начини на кои ќе се инспирирате од стилот на Ники Минаж а делови од нејзината гардероба сигурно ќе ги вметнете и ПОВЕЌЕ…

Лејди Гага во Рим започна да го снима филмот “Гучи”

Лејди Гага деновиве беше во Рим, Италија каде работеше на нов проект. Суперѕвездата започна да го снима нејзиниот нов фим “Гучи” чија приказна се врти околу ова познато модно семество. Гага ќе ја игра позната италијанка Патрициа Региани која му е поранешна жена на Марицио Гучи, внукот на Гучи основачот на брендот. Региани беше обвинета ПОВЕЌЕ…