Слободно време

„Слаткаристика“ на Преспаленд во Ресен

На ден Илинден во амфитеатарот во Ресен акустичен концерт одржа Слаткаристика. Со хитовите Мани, Дијаманти, Марадона популарниот македонски хип-хоп музичар Марко Маринковиќ-Слаткар, ја стана публиката на нозе. Имаа можност да ги слушнат сите песни со милионски прегледи во акустична варијанта. Слаткар започнал со своите музички творби кога имал 12 години.Во мај 2009 година го издаде ПОВЕЌЕ…

Видео: Синоќа во Охрид започна Аларм фест

Пред повеке илјадна публика синоќа на стадионот Билјанини извори започна Првиот македонски фестивал Аларм фест каде што изведувачите беа исклучиво македонски артисти. На првиот ден од фестивалот настапија Суперхикс, Ареа, Бени и Нон Стоп, ДНК, Рис флоуер и други бендови. На втората вечер ке настапат Слаткаристика, познатиот македонски ди џеј Галоски и многу други, а ПОВЕЌЕ…

Уште три дена до најголемата прослава, АЛАРМ фест 2021

Привршуваат подготовките за  најголемата прослава на македонската музика во историјата на независна Македонија, а сите показатели покажуваат дека во целата наша држава има огромен интерес.  Од 31.07 –  02.08 македонската јавност ќе можи да ужива заедно со дел од најдобрите македонски музички  артисти. датум: 01.08.2021 локација: Билјанини извори, Охрид почеток: 07:00 PM Како што предходно Ве информиравме ова е редоследот ПОВЕЌЕ…

Уште три дена до најголемата прослава, АЛАРМ фест 2021

Привршуваат подготовките за  најголемата прослава на македонската музика во историјата на независна Македонија, а сите показатели покажуваат дека во целата наша држава има огромен интерес. Од 31.07 –  02.08 македонската јавност ќе можи да ужива заедно со дел од најдобрите македонски музички  артисти. Како што предходно Ве информиравме ова е редоследот на тридневниот фестивал АЛАРМ ПОВЕЌЕ…

Јошката со нов стајлинг и со “Битола мој роден крај” направи нашите иселеници да заборават на пандемијата

Деновиве во Сиднеј Австралија ситуацијата е многу вжештена помеѓу полицијата и протестантите кои штрајкуваат против новите Ковид 19 рестриктивни мерки. Јошката знаеме дека веже неколку години живее таму и тоа во градот Перт но, за среќа тоа не е случај таму. Всушност тој деновиве имаше одличен настап кој се пренесуваше и во живо и преку ПОВЕЌЕ…