Вести

Актуел

Од утре стабилизирање на времето

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на места врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб до...

Ритамот на градот

Почна годинашниот „Мал Битолски Монмарт“

Вечерва свечено беше отворено 37-то издание на „Малиот Монмарт“ кое ќе трае  до 30 мај. Манифестацијата започна со отворањето на 36-та Светска изложба во објектот...

Матурантите од земјоделското училиште и спортската академија ја прославија матурата

На самиот чекор до полнолетството, кога официјално се влегува во светот на возрасните, пред да се тргне во ново животно поглавје, како круна на...

Спорт рапорт

Пелистер не ја одбрани титулата од ланската година

Екипата на Шкендија е освојувач на 26 Куп на Македонија, откако во финалето славеше над ланскиот освојувач на титулата Пелистер. Натпреварот во Струмица на стадионот Младост заврши 3-0 за Шкендија,...

Вардар го освои купот

„Црвено-црните" во финалето во Битола го победија Металург со 30-26. Вардар е првиот и единствен тим со пет триумфи по ред во Купот на...

 

Дали читате хороскоп и верувате во тоа?

View Results

Loading ... Loading ...
...