Вести

Исмаил Лумановски вечерва со голем концерт во Хераклеја

Во античкиот локалитет Хераклеа вечерва гостува светски познатата музичка група “Њујорк Џипси Олл стар” од Њујорк, САД и виртуозот на кларинетот Исмаил Лумановски –...

Марија Груевска работи на нова песна и спот

Битолчанката со прекрасен вокал Марија Груевска, после нејзините гостувања во реални шоуа активно работи на полето на музиката. Најавува интересен видео спот кој го...

Битолчанката Мартина единствена женска учесничка на Виа Централа

„Виа Централа“ е велосипедска тура која почнува во Белград, Србија, а завршува во Хамбург, Германија со апроксимативна временска рамка од 21-ви август 2018 –...

Атлетико Мадрид по продолженија го освои Суперкупот на УЕФА

Атлетико Мадрид го освои Суперкупот на УЕФА, откако со 4:2 го совлада градскиот ривал Реал Мадрид на натпреварот што се одигра во Талин, Естонија. Атлетико...

Зоран Мишевски на прес конференцијата на Атлетико Мадрид

Мадридските гиганти Реал и Атлетико вечерва во Талин Естонија ќе се борат за  Суперкуп Трофејот на УЕФА. Таму е нашиот колега Зоран Мишевски кој присуствуваше...

Каде ќе го продолжите Вашето високо образование?

View Results

Loading ... Loading ...