Сервисни вести

Денеска променливо облачно, утре и со сонце

До утрово најмногу дожд наврна 10 л/м2 во Берово, 9 Д.Капија, 8 Кр.Паланка, Тополчани, 7 Лазарополе, Дебар, Крушево, 6 Дојран, 5 Струмица, Гевгелија, 4 Битола, Прилеп, Виница, Скопје-З.Рид, 3 Попова Шапка, 2 Пожаране, Маврово, Охрид, Претор, Штип, Куманово, 1 Тетово. Утринските температури се движеа од -2 Попова Шапка, -1 Лазарополе, 0 Маврови Анови, 1 Крушево, ПОВЕЌЕ…

Од утре поскапуваат дизелот и бензинот

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемуваат за 0,50 денар/литар, во однос на малопродажните цени утврдени со одлуката за утврдување на највисоки малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт од 12.04.2021 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ПОВЕЌЕ…

Облачно со врнежи од дожд, на повеќе места ќе бидат поројни

До утрово до 8 часот најмногу дожд наврна во Дојран 16 л/м2,  14 Виница, 12 Струмица, 11 Д. Капија 10 Скопје Зајчев Рид, Дојран, 10 Дебар, 9 Берово, 8 Гевгелија, Пожаране, Лазарополе, Пожар, 7 П.Шапка, 6 Тетово,  Маврово, Штип, 5 Куманово, Охрид, 4 Скопје-Петровец, 3 Прилеп, Ѓуриште, Крушево, 1 Претор, Битола, Д.Капија. Утрово минималните температури ПОВЕЌЕ…

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Во текот на ноќта беше облачно со повремени врнежи од дожд, подолготрајни во северозападните делови. Дуваше слаб ветер претежно од северен правец, на истокот од југоисточен правец. Според информациите од УХМР во изминатите 24 часа до 8 часот утрово во Битола наврнале  6 л/м2 Денес времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, ПОВЕЌЕ…

Облачно и врнежливо време, утринава во Крушево со снег

Во изминатите 24 часа најмногу дожд наврта во Претор и Крушево  8 л/м2   , 7 Тополчани, 6 Маврово, Охрид, 5 Ѓуриште, Битола, Прилеп, Лазарополе, Тетово, Дојран, 4 Гевгелија, 3 П. Шапка, Штип, Пожар, Струмица 2 Д. Капија, 1 Пожаране, Скопје-Петровец. Утрово најниска беше температурата на Попова Шапка -4 степени, -1 Лазарополе, Маврови Анови, 0 Крушево, ПОВЕЌЕ…