Занимливости

Мали рапери од „Мајски цвет“

Честит празник од раперите на „Мајски цвет“, вака беше презентирано видеото каде дечињата од детската градинка „Мајски цвет“, преку рап стихови, врз ритмична подлога, рецитираа стихови за своите мајки, честитајќи им го празникот на жената 8-ми март. Преку интересна, едукативна, но и музичка едукација оваа градинка денес го сврти вниманието кон нив. Со настапот на ПОВЕЌЕ…

Цветен танц од негователките во градинката „Мајски цвет“

Деновиве весело и раздвижено во детските градинки. Најмалите жители на нашиот град заедно со своите воспитвачки и негователки се подготвуваа на интересен начин со игри, песни и стихотворби да им изразат љубов на своите мајки. А има ли нешто поубаво од тоа кога вашето дете ќе ви изрази љубов на овој ден кој ја празнува ПОВЕЌЕ…

Како до совршени Инстаграм фотографии – што треба, а што не треба да правите при позирањето

Секој сака да изгледа најдобро што може како во реалниот живот, така и на фотографиите. Денес тоа станува се поважно кога ќе се земе во предвид значењето на социјалните медиуми. Сепак, не секој знае како да позира добро пред камерите за да добие и добри фотографии. Бони Родригез од Чикаго има вистински талент за фотографија и преку конкретни примери ПОВЕЌЕ…

Двејн Џонсон, Бијонсе, Адел – ќе ги препознаете ли славните фотографирани како деца

Хид Рајли има интересно хоби. Тој собира слики од славнте, но слики на кои тие се на детска возраст. „Верувам дека секој од нас е родени уникатен, но не им е судено на сите да станат познати музичари, актери, спортисти… Затоа, понекогаш се чини дека луѓето што често ги гледаме во нашите омилени ТВ-емисии, филмови ПОВЕЌЕ…

Собрал над 7 милиони следбеници на Инстаграм затоа што секојдневно демонстрира

„Нема “x” во Еспресо” или „Твојата маска треба да ти го покрива и носот” – ова се само дел од пораките со кои Сет Филипс, млад жител на Њујорк, секојдневно излегува на улиците во метрополата и протестира. Неговите пораки се испишани на картонски билборд кој го носи високо подигнат во рацете и со тоа го ПОВЕЌЕ…