Сончево време, во Битола до 30 степени

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. УВ=8.

Дневните температури од 24 до 34 степени, во Битола до 30.

Утре сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северoзападен правец. УВ=8.

Дневните температури за утре од 25 до 35 степени, во Битола до 31.

 

Сподели