Сончево со мала локална облачност

Времето денеска сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен и северозападен правец. УВ=8.

Дневните температури од 23 до 35 степепени, во Битола до 29.

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. УВ=8
Сподели