Сервисни вести

Денеска до 16 степени, од утре нестабилно време

Времето денеска претпладне сончево со мала до умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Во Битола дневната температура до 16 степени. Заради продор на студена воздушна маса од север утре ќе има позначителна промена на времето. Ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд, ПОВЕЌЕ…

Денеска во Битола до 18 степени

Утрово најстудено со -5 степени беше во Берово, -3 Скопје-Петровец, Струмица, -2 Крива Паланка, Тетово, Битола, Демир Капија, Гевгелија, -1 Прилеп, Куманово, Маврово, 0 Охрид, Претор, Штип, Дебар, 2 Виница, Крушево, 3 Дојран.  Во текот на ноќта ведро и тивко. Утрово сончево. Времето денеска сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер во западните ПОВЕЌЕ…

Над 22.000.000 денари за 7-ка на Лото

Во минатото коло на Лото7, седумка немаше, но тоа ја порасна премијата, која сега изнесува над 22.000.000 денари. Колку добивки имаше во играта Лото7 и во играта Џокер, проверете од извештајот на Маја Поцевска.

Претежно сончево време, во Битола до 12 степени

Утрово најстудено со -7 степени беше на  Попова Шапка, -6 Берово, – 4 Скопје-Петровец, Маврово, -3 Крива Паланка, Крушево, -2 Тетово, Претор, Битола, Штип, Д.Капија, Струмица, -1 Охрид, Прилеп, 0 Скопје-Зајчев Рид, Виница, Гевгелија Куманово, 2 Дојран. Времето денеска претежно сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието ПОВЕЌЕ…

Кои инстант лозови им се омилени на играчите на среќа

„Кој инстант лоз на државна лотарија ви е омилен?“, ова беше анкетното прашање поставено на порталот тера.мк, а каде оние кои ги играат инстант лозовите, гласаа за тоа кој им е омилен лоз. Според анкетата, ова се омилените лозови на играчите на среќа. Доме сладок доме 68.18% Инстант лозот „Доме, сладок доме“ е првиот инстант ПОВЕЌЕ…