Сервисни вести

И утре сончево и топло време, во Битола до 31 степен

Времето денеска сончево и доста топло. Ќe дува слаб ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 32 степени. Во Битола до 29 степени. Утре сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Преку ноќта кон вторник, претежно во ПОВЕЌЕ…

Не од понеделник туку од вторник почнува времениот режим на ул. „Довлеџик“

Извршена е измена, времениот режим на ул. Довлеџик наместо во понеделник 27.09.2021 година, ќе започне во вторник 28.09.2021 година, соопштија од Општина Битола. Времената измена на режимот на сообраќај при реконструкција со доградба на пропуст на река Курделес, на улицата Довлеџик во Битола, е во согласност со мислењето за користење на режимот на сообраќај од ПОВЕЌЕ…

Сончево и потопло време, во Битола до 27 степени

Времето денеска сончево и потопло со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Утринските температури се движа од 6 до 8 степени, во Битола 5. Максималната температура ќе биде во интервал од 25 до 32 степени, во Битола до 27. Утре наутро свежо, преку денот сончево и топло. Ќe дува слаб до умерен ветер ПОВЕЌЕ…

Времен режим на сообраќај на улицата „Довлеџик“

Општина Битола ги известува граѓаните дека од понеделник, 27.09.2021 година, ќе има времена измена на режимот на сообраќај при реконструкција со доградба на пропуст на река Курделес, на улицата Довлеџик во Битола. За режимот на сообраќај прибавена е согласност-мислење за користење на режимот на сообраќај од МВР СВР Битола – Одделение за полиција со ев.бр. ПОВЕЌЕ…

Утринската во Битола денеска 3 степени

Наутро студено, во текот на денот претежно сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринските се движеа од 2 до 9 степени, во Битола 3. Дневните помеѓу 18 и 28 степени, во Битола до 24. До сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои од повисоките места ќе ПОВЕЌЕ…