Во Битола денеска до 33 степени

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер,
претежно од источен правец. Попладне и кон крајот на денот, претежно во планинските подрачја ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.
Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 36 степени.  УВ индексот 8. Во Битола денеска до 33 степени.
Во следните денови ќе продолжи периодот на сончево и топло време со мала до
умерена локална облачност.

Share.