Променливо облачно, попладне со дожд и снег на повисоките места

Времето денеска променливо облачно со умерен, повремено засилен јужен ветер. Попладне и во вечерните часови ќе има локални врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег.

Утринските температури од 2 до 7 степени, а дневните од 6 до 16 степени.

Времето утре претпладне променливо облачно со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне облачноста ќе се намали.

Сподели